iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye ön sipariş tarihi açıklandı

 iPhone  8 ve  iPhone  8  Plus   Türkiye  de satışa çıkıyor. Apple ın 12 Eylül de  iPhone  X ile birlikte tanıttığı yeni akıllı telefonları  iPhone  8 ve  iPhone  8  Plus  için  Türkiye   tarihi  belli oldu. İşte 20 Ekim de  Türkiye  de satışa sunulacak i

hurriyet
0

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği haber nihayet geldi. 12 Eylül de tanıtımı gerçekleştirilen  iPhone  8 ve  iPhone  8  Plus  , çok yakında  Türkiye  de resmen satışa çıkacak.

Apple ın yeni akıllı telefon modelleri  iPhone  8 ve  iPhone  8  Plus  , 13 Ekim de ön siparişe çıkacak , 20 Ekim de ise satışta olacak. Yani yarından itibaren ön  sipariş  verebilir , 20 Ekim de ise mağazalardan satın alabilirsiniz.

iPhone 8 ve 8  Plus  , her ne kadar tasarım itibarıyla  iPhone  7’den çok ileri gidemese de , teknik anlamda oldukça iyi sinyaller veriyor. Apple A11 Bionic yonga setiyle birlikte gelen cihaz , selefine göre hayli yüksek performans sergiliyor. 4 çekirdekli işlemci , A10 Fusion’a göre yüzde 25 fazla iyi performans veriyor. Ayrıca çoklu çekirdek ile bu fark yüzde 70’e kadar çıkabiliyor.
Cihazda beklenenin aksine 3GB değil 2GB RAM kullanılıyor. Apple’ın burada bir iyileştirme yapmaması , telefonun hanesine eksi olarak yazılabilir.  iPhone  8 ve 8 Plus’ın dahili hafızası ise 64 ve 256 GB.

12-megapiksel ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =