BM Suriyelilere bozuk gıda dağıttı

 BM  Dünya  gıda  Programı (WFP) , Suriye’de Al Amal kampında tarihi geçmiş  gıda  dağıttı.  bozuk  konserveleri yiyen Suriyelilerin çoğu zehirlendi.

haber7
0

Suriye’de 6 yıldan beri devam eden iç savaş sebebiyle milyonlarca Suriyeli ya ülkelerini terketti ya da ülke içinde güvenli yerlerde hayat mücadelesi veriyor. Batılı ülkeler , Suriyelilerin yaşadığı drama sessiz kalırken , yaptıkları  gıda  yardımları ile kendilerini avutuyor. Yardım yaptıklarında da  bozuk  ya da tarihi geçmiş  gıda  malzemesi dağıtıyor. Suriye’de bulunan Al Amal kampında Birleşmiş Milletler e (BM) bağlı Dünya  gıda  Programı (WFP) , tarihi geçmiş konserve dağıttı. Kampta kalan yetişkin ve çocuklar ,  bozuk  konserveleri yedikten sonra zehirlendi. Onlarca Suriyeli , zehirlenme vakaları sonrası tedavi altına alındı. Yaşanan olay karşısında Dünya  gıda  Programı yetkilileri hiçbir açıklama yapmadı.

AL AMAL KAMPINA UZUN SÜREDİR YARDIM GELMİYORDU

Kampta kalan Suriyeliler zehirlenme olayından sonra , Dünya  gıda  Programı’na tepki gösterdi. Uzun süredir yardım gelmediğini , son gelen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =