Yaz saatinde önemli gelişme! 30 gün içinde uygulanacak!

Enerji Bakanı Berat Albayrak tarafından devam edeceği açıklanan  Yaz  saati uygulamasının TBMM’de görüşmeleri devam eden torba tasarıya eklenerek yasayla hayata geçirilmesi planlanıyor.

hurriyet
0

YAZ saatinin kalıcı hale getirilmesine ilişkin düzenlemenin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri süren 130 maddelik torba tasarıya girmesi bekleniyor. Daha önce Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılması gündeme gelen kalıcı  Yaz  saatinin TBMM gündeminde tartışılarak hayata geçirilmesinin benimsendiği belirtiliyor.

YENİ MADDELER YOLDA

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) yüzde 40 zamlı orandan uygulanmasını da içeren 130 maddelik tasarının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri geçen hafta başladı. Bu hafta da maddeler üzerindeki görüşmeler devam ediyor. Kulislerde , tasarıya yeni maddeler eklenebileceği konuşuluyor. Bunlardan birisinin de kalıcı  Yaz  saati uygulaması olduğu ifade ediliyor. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu , 27 Eylül tarihinde  Yaz  saati uygulamasını sürekli hale getiren Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurmuştu. Kararda ,  Yaz  saati uygulaması konusunda Bakanlar Kurulu’na verilen sınırlı yetkinin sürekli hale getirilmesinin yetki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =