Kaymakamı rehin alan sanıklara 2 şer kez ağırlaştırılmış müebbet istemi

Tunceli de , FETÖ/PDY üyesi oldukları , darbe hazırlığı yaptıkları , bir kaymakam , bir cumhuriyet savcısı ile ilçe jandarma komutanını alıkoydukları iddia edilen tutuklu 3 eski subay hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

milliyet
0

AA

Tunceli de , Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca , FETÖ/PDY nin darbe girişimi sırasında Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Pertek 1. Motorlu Piyade Tabur Komutanlığında görev yapan ve örgüt ile ilişkili oldukları belirtilen tutuklu sanıklar eski yarbay Sefer Eyüp Şensoy , binbaşı Orhan Güvençer ve yüzbaşı Erdem Çalışkan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Sanıklar hakkında hazırlanıp Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede , örgütün genel yapısı ve eylemleri hakkında bilgiler yer aldı.

İddianamede , Şensoy , Güvençer ve Çalışkan ın 15 Temmuz 2016 gecesi tabura davet ettiği Pertek  Kaymakamı  Erkan Kaçmaz , Pertek Cumhuriyet Savcısı Muhittin Atlı ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakan Durmuş u hile ve cebir kullanarak taburda alıkoydukları belirtilerek , sanıkların darbe girişimine örgütün hiyerarşisi içerisinde dahil oldukları kaydedildi.

Sanıkların , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =