Darbe girişimini halı saha görevlisinden öğrenip Akıncı ya gitmiş

 Akıncı  Üssü ndeki FETÖ eylemlerine ilişkin davada sanık Nergiz , 15 Temmuzda mesaisini tamamladıktan sonra  halı  sahada maça gittiğini , görevlinin ülke karışmış siz burada maç yapıyorsunuz sözleri üzerine  Darbe  girişiminden haberi ol

milliyet
0

AA

Fetullahçı Terör Örgütü nün

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları kampüsündeki salonda yapılan duruşmaya sanıklar , avukatları , müştekiler ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Duruşmada ,  Akıncı  4. Ana Jet Üs Komutanlığında  Darbe  girişimi döneminde  Akıncı  Hava Üssü nde İcra Şube Müdür Vekili olarak görev yapan eski kurmay pilot yüzbaşı Serdar Nergiz savunmasını yaptı.

15 Temmuz  Darbe  teşebbüsünü ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen i lanetleyerek savunmasına başlayan Nergiz , evrak işleriyle ilgilenen pasif bir birimde görev yaptığını , pilot olarak bu işe verilmesini yadırgadığını , kendisine karşı yapılan bazı davranışlardan dolayı istenmeyen pilot gibi gösterilmeye çalışıldığını öne sürdü.

15 Temmuz da normal mesaisini tamamladıktan sonra TAİ tesislerindeki  halı  sahada maça gittiğini , maç esnasında  halı   saha  görevlisinin "ülke karışmış siz burada maç yapıyorsunuz" sözleri üzerine Ankara da uçan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =