İran'dan sert tepki: Bu, savaş ilanı olur

 İran  Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Salihi ,  İran  Devrim Muhafızları'nın (DMO)  ABD  tarafından terör listesine alınmasının , ülkesine karşı savaş  ilanı  anlamına geleceğini söyledi.

haber7
0

Fars Haber Ajansının haberine göre , İngiltere nin başkenti Londra daki temasları sırasında yabancı basın mensuplarının gündemdeki "ABD nin  nükleer  anlaşma hakkındaki siyaseti ve DMO nun terör listesine alınma ihtimali" konusundaki sorularını cevapladı.

"BÖYLE BİR KARARI  SAVAŞ  İLANI SAYARIZ"

Salihi , DMO nun  ABD  Başkanı Donald  Trump  hükümeti tarafından terör listesine alınmasının "ABD nin  İran  halkına yönelik düşmanca tavrı"nın bir eseri olacağını söyleyerek , "Her ülkenin ordusu ve silahlı kuvvetleri , o ülkenin emniyet ve güvenliğinin güvencesidir. Dolayısıyla , bu yönde alınacak bir kararı , savaş  ilanı  olarak sayarız." ifadelerini kullandı.

ABD nin ,  nükleer  anlaşmayı "ihlal etmesi" durumunda uluslararası arenada doğuracak sonuçlarına da katlanması gerektiğini belirten Salihi , "İran ,  ABD  nin bu konuda sergileyeceği tavrına uygun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =