O teröristlerin kimlikleri belirlendi

Muğla nın Köyceğiz ilçesinde çıkan çatışmada etkisiz hale  getirilen ve Seydikemer ilçesinde yakalanan  teröristlerin   kimlikleri  belirlendi.

milliyet
0

AA

Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada , bölücü terör örgütü  PKK nın Ege ve Akdeniz bölgelerine sızma girişimi çerçevesinde , bir süre önce  Muğla ya sevk ettiği teröristler ile yardım ve yataklık edenlerin , güvenlik  güçlerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar sonucunda  eylem-etkinliklerini gerçekleştiremeden etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Operasyonlarda 6 teröristin sağ , 6 teröristin ise ölü ele geçirildiği  hatırlatılan açıklamada , bir teröristi yakalama çalışmalarına devam edildiği  belirtildi.

Muğla dışından söz konusu teröristlere yardım ve yataklık yapmak için  gelen 6 şüphelinin de yakalandığına işaret edilen açıklamada , şunlar ifade  edildi:

 "Sağ olarak ele geçirilen teröristler ile yardım-yataklık yapanların  tamamı tutuklanarak cezaevine konulmuşlardır. İlimiz genelinde kamu düzeni ,  asayiş , huzur ve güven ortamının devamı amacıyla dikkatli , duyarlı ve özverili  çalışmalara azim ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =