Facebook yaptı: Ne telefon ne bilgisayar!

 Facebook  kurucusu Mark Zuckerberg tarafından tanıtılan yeni sanal gerçeklik başlığı Oculus Go , herhangi bir bilgisayara veya telefona ihtiyaç duymuyor

haber7
0

Mark Zuckerberg , Oculus Go’yu mobil cihazlarla çalışan Google Daydream ve Samsung Gear VR ile çok güçlü bilgisayarlara bağlanması gereken Oculus Rift ve HTC Vive’ın arasındaki ideal noktada olarak tanımlıyor.

Oculus Go , Facebook’un 1 milyar insanı sanal gerçekliğe taşıma planının bir parçası. Ekstra bir cihaza gerek duyulmaması ise bunu hiç olmadığı kadar mümkün kılıyor.

Gear VR ve Google Daydream sanal gerçeklik başlıkları hem donanım gücü hem de görseller için güçlü bir akıllı telefona ihtiyaç duyuyor. Oculus Rift ve HTC Vive ise çok daha gerçekli bir deneyim sunarken , bu başlıkları çalıştırmak için çok güçlü bir PC’ye bağlamak gerekiyor.

Oculus Go , yalnızca içerisindeki donanımla ve dâhili hoparlörleriyle sanal gerçeklik deneyiminin yaşanmasını mümkün kılıyor. İsteyenler 3.5 mm jak girişini kullanarak kendi kulaklığını başlığa bağlayabilecek. Bugün Gear VR ile çalışan tüm uygulamalar ve oyunlar Oculus Go’da da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =