Kahramanmaraş kayak merkezine kavuşuyor

Kentte uluslararası standartlardaki  kayak  merkezinin yapımının kış sezonuna kadar tamamlanması planlanıyor.Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç "Bu tesisler  Kahramanmaraş  turizmi açısından çok önemli bir dönüm noktası" dedi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

Kahramanmaraş ta uluslararası standartlardaki  kayak  merkezinin yapımının kış sezonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesince kent  merkezine  13 kilometre uzaktaki 2 bin 300 rakımlı Yedikuyular bölgesinde yapımına yaklaşık 6 ay önce başlanan  kayak  merkezinde çalışmalar hızla sürüyor.

Sosyal tesislerden otoparka kadar her şeyin düşünüldüğü merkezde , çocuklar , acemiler ve profesyoneller için yaklaşık 7 kilometrelik  kayak  pisti bulunuyor. Kayakseverler kurulacak teleski ve telesiyej sayesinde de yaklaşık 5 dakikada zirveye ulaşabilecek.

Saatte 800 kişiyi zirveye taşıyabilecek telesiyej sistemi sayesinde vatandaşlar , hem  kayak  yapma hem de kenti seyretme imkanı bulacak.

Uluslararası standartlara uygun inşa edilen  kayak  merkezinin , kış sezonunda hizmete açılması planlanıyor. Merkeze , düzenlenecek organizasyonlar sayesinde yurt içi ve dışından kayakseverlerin ilgi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =