‘Cinerama’ sergisi Uniq İstanbul’da açıldı

Altın Palmiye ödüllü ‘Kış Uykusu’ ve hem Türkiye’deki hem de dünyadaki film festivallerinden övgü dolu yorumlarla ayrılan ‘Sarmaşık’ , ‘Kelebeğin Rüyası’ ve ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ gibi sayısız önemli filmin görün

milliyet
0

Amerikan Film Akademisi

Tiryaki’nin , 10 Ekim’de  Uniq  İstanbul’daki  Uniq  Hall’de açılışı gerçekleşen ilk kişisel fotoğraf  sergisi  ‘Cinerama’ , ünlü görüntü yönetmeninin 2005-2015 yılları arasında yurt içi ve yurt dışında görev aldığı filmlerin mekân gezilerinde çektiği fotoğraflarından seçtiği 30 kareden oluşuyor.

‘Cinerama’ sergiye sanat camiası büyük ilgi gösterdi. Farah Zeynep Abdullah , Bennu Yıldırımlar , Ahmet Kural ve Murat Cemcir açılış davetine katılan isimler arasındaydı.

Sinema filmi tadındaki karelerine gezdiği coğrafyalardan panoramik görüntülerle birlikte insan manzaralarını yansıtan Tiryaki , ‘Cinerama’yı şu sözlerle özetliyor:
“Cinerama , fotoğraf serüvenimin , sinema serüvenimle kesiştiği yıllarda çektiğim yüzlerce karenin içinden kavramsal olarak hem sinemacı hem de fotoğrafçı bakış açımı içinde barındıran fotoğraflardan oluşuyor. Serginin panoramik fotoğraflardan oluşmasının en önemli nedeni insanları alışık olmadıkları bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =