'20-30 yıl ömrü olan binalarda yaşıyoruz'

Türkiye  İMSAD  Başkanı Ferdi Erdoğan , "Biz 20-30  yıl  , yani bir otomobil kadar kullanım  ömrü   olan   binalarda  yaşıyoruz" dedi.

haber7
0

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan , günümüz inşaatlarının en az 100  yıl  için yapılması gerektiğini belirterek , "Kent mimarisi de bu yaklaşımla şekillenmeli ve sık sık değişikliğe gidilmemeli. Biz 20-30  yıl  , yani bir otomobil kadar kullanım ömrü  olan   binalarda  yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan , 13 Ekim Dünya Konut Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada , her konuda olduğu gibi , konut inşasında da zaman içinde değişiklik yaşandığını bildirdi.

Erdoğan , şunları kaydetti:

"Dünyada hızla artan nüfus ile birlikte var  olan  nüfusun yarısında kentleşme , diğer yarısında ise kırsallaşma görülüyor. Buna istinaden önümüzdeki 5-10  yıl  gibi bir süreçte kentleşme oranının yüzde 70’e ulaşacağı ve bununla birlikte kaynaklarda azalmalar olacağı bekleniyor. Kaynakların azalması da yeşil  bina  ihtiyacını artırıyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =