‘Kanal İstanbul 2018’in başında hazır’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Kanal istanbul projesinin yılsonu veya  2018  yılı  başında  temelinin atılacağını açıkladı.

milliyet
0

ABDULLAH KARAKUŞ Belgrad

Erdoğan dün Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic ile birlikte Türkiye-Sırbistan İş Forumu’na da katıldı. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

BÜYÜME ORANLARINI ANLATTI: 2011-2015 yılları arasında yüzde 7 ,1 büyüyen ekonomimiz bu yılın ilk yarısında yüzde 5 ,1’lik bir büyüme oranına ulaşarak yeniden hedeflerimize uygun bir yere gelmiştir. İşte bugün IMF yaptığı açıklamayla Türkiye’nin bu yıl içerisinde yüzde 5 ,1’lik büyüme oranını yakalayacağını açıklamıştır. Daha önceki açıklama 2 ,5 gibi bir orandı.
3. HAVALİMANI İLK ETABI DEVREYE GİRECEK: Büyük çaplı proje ve yatırımlarımızı iç ve dış çalkantılardan etkilenmesine müsaade etmeden kararlılıkla sürdürüyoruz. Nitekim geçtiğimiz sene her biri kendi alanlarında dünya çapında yatırımlar olan Osmangazi Köprüsü’nü , Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü ve Avrasya Tüneli’nin açılışlarını yaptık. Mart ayında dünyanın en uzun ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =