Reina katliamı şüphelisi Asparov Danimarka da serbest bırakıldı

 Reina  saldırganı Abdulkadir Masharipov’a silah ve mühimmat temin etmekle suçlanan İbrahimjon  Asparov  ,  Danimarka  da  serbest  bırakıldı.

milliyet
0

AA

İstanbul da yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği  Reina  saldırısını gerçekleştiren DEAŞ lı terörist Abdulkadir Masharipov a silah ve mühimmat temin ettiği iddia edilen İbrahimjon  Asparov  , temmuzdan bu yana tutuklu bulunduğu  Danimarka  da  serbest  bırakıldı.

Güneydoğu Jutland Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada , 20 Temmuz’dan bu yana Danimarka’da tutuklu bulunan Asparov’un  serbest  bırakıldığını duyurdu.

Güneydoğu Jutland Polisi , Kraliyet Savcısının , Türkiye’nin Asparov’un iadesine yönelik talebini olumsuz yanıtladığını bildirdi.

Özbek asıllı 42 yaşındaki İbrahimjon Asparov’un , Türkiye’nin iade talebi doğrultusunda tutuklu kaldığı , Asparov’a yönelik  Danimarka  tarafından herhangi bir suç atfedilmediği kaydedildi.

Güneydoğu Jutland Polisi , İbrahimjon Asparov’un , Ortaköy deki eğlence kulübü  Reina  ya yılbaşı gecesi saldıran DAEŞ’li terörist Abdulkadir Masharipov’a silah ve mühimmat temin etmekten dolayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =