Sınırda askere destek yürüyüşü

İdlib deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında askeri hareketliliğin yaşandığı Hatay ın  Reyhanlı ilçesinde Suriye sınırındaki mahallede vatandaşlar  askere   destek  için  yürüyüş düzenledi - Yürüş sırasında m

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

İdlib deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında askeri hareketliliğin yaşandığı Hatay ın Reyhanlı ilçesinde sınırda  yer alan Oğulpınar Mahallesi nde vatandaşlar Türk Silahlı Kuvvetlerine destek   yürüyüşü  yaptı.

Suriye sınırındaki mahallede yaşayanlar ellerinde Türk bayrakları ve  pankartlarla mahalle meydanında toplandı.

Aralarında çocukların da bulunduğu vatandaşlar , "Her Türk asker  doğar" , "En büyük asker bizim asker" , "Vatan sana canım feda" sloganları atarak  yürüşe geçti.

Grup , yürüyüş sırasında köy sokaklarından geçen askeri araçları selamlarken , askerler de Türk bayrağı taşıyan bir çocuğu araca alarak bir süre  sevdi. Güvenlik güçleri kendilerine hediye edilen Türk bayrağını öperek teslim aldı.

Yürüyerek sınırdaki Oğulpınar Karakolu yakınlarına gelen grubu  askerler karşıladı. Grup , bir süre burada slogan attıktan sonra mahalleye döndü.

Mahalle muhtarı Osman Şanverdi , gazetecilere yaptığı açıklamada ,   yürüyüşü  askerlere  destek  için yaptıklarını söyledi.

İntikalin sadece Türkiye yi değil tüm Müslüman dünyasını  ilgilendirdiğini ifade eden Şanverdi , "Müslüman ülkeler yeter artık yattığınız.  Oluk oluk kan akıyor. Bu Müslümanlara sahip çıkmazsanız kim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =