Apple güncellemelerle eski iPhone ları bilerek mi yavaşlatıyor

Yeni bir araştırma , iddiaların aksine  Apple  ın yeni iOS güncellemeleri ile  eski   iPhone   ları  yavaşlatmadığını söyledi!

hurriyet
0

Yeni yapılan bir araştırmanın sonuçlarına bakılırsa ,  Apple  hakkındaki büyük şehir efsanelerinden biri sadece bir mit olmaktan ibaret. Futuremark , farklı  iPhone   ları  son 18 ay içerisinde 3DMark test uygulaması ile test etti. Sonuçlara bakılırsa  iPhone  5S GPU ve CPU performansında herhangi bir gerileme yaşamamış. Diğer modeller de benzer sonuçlar sunuyor.

Futuremark bu araştırmayı , Harvard ın yayınladığı ,  Apple  ın  eski   iPhone  modellerini yeni modelleri yayınlamadan önce  bilerek  yavaşlattığını iddia eden bir rapor üzerine gerçekleşti. Harvard ın iddiasına göre her yeni nesil  iPhone  duyurulduğunda bir önceki nesil  iPhone  ların performansında bir düşüş gerçekleşiyor.


İşin ilginç kısmı , bu rapor gerçek bile değil. Snopes a göre bir Harvard öğrencisinin Google Trends üzerinden yaptığı gayri-resmi araştırmanın sonuçları , zaman içerisinde kulaktan kulağa etkisi ile abartılı bir ve yanlış bir bilgiye dönüşmüş.

Eğer  eski   iPhone  nunuzda herhangi bir performans düşüşü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =