İstanbul ve Ankara daki banliyo hatları için önemli açıklama

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbullu ve Ankaralı vatandaşların merakla beklediği bir  açıklama  yaptı. Aslan , banliyö hatlarının  Ankara  da bu yıl ,  İstanbul  da ise 2018 de açılacağını söyledi.

milliyet
0

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan  İstanbul  ve  Ankara   daki   banliyo   hatları  ile ilgili  önemli  açıklamalarda bulundu

Aslan , banliyö hatlarının  Ankara  da bu yıl ,  İstanbul  da ise 2018 de açılacağını söyledi.

"2018 yılı sonunda  İstanbul  un her iki yakasındaki Gebze-Haydarpaşa , Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarını metro standartlarına getirmiş olacağız" diyen Aslan ,  Ankara  dan kalkan Yüksek Hızlı Tren in Haydarpaşa Garı na gidebildiği gibi , bazılarının da Marmaray ı kullanarak Avrupa yakasına geçmiş olacağını ve ulaşımın kesintisiz hale geleceğini belirtti.

Aslan , bu yıl sonunda çalışmaları tamamlanacak Başkentray ın , hem banliyö hizmeti vermesi hem de Yüksek Hızlı Trenin Sincan a gidişinin hızlanması adına da  önemli  olduğuna dikkat çekti.


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: ahmet arslan ,  banliyo   hatları  ,  banliyo  , tren ,  banliyo  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =