ABD den Theodore Roosevelt Uçak Gemisi ne kritik görev

 ABD  donanması ,  Theodore   Roosevelt   Uçak   Gemisi   görev  Grubu nu 5 inci ve 7 nci filo bölgelerinde görevlendirdi.  Uçak  gemisinin  görev  alanlarının Hürmüz Boğazı ile Batı Pasifik bölgelerinde yer alması , İran veya Kuzey Kore ye yönelik bir

milliyet
0

ABD donanması , Amerikan ordusunun en güçlü uçak   Gemisi   görev  grubu olarak bilinen  Theodore   Roosevelt   Uçak   Gemisi  nin 5 inci ve  7 nci filo bölgelerinde  görev  icra etmek üzere San Diego dan ayrıldığını  açıkladı.

    Donanmadan yapılan yazılı açıklamada ,  Theodore   Roosevelt  Uçak   Gemisi  ne USS Bunker Hill  Uçak   Gemisi  ile USS Halsey , USS Sampson ve USS Preble  destroyerlerinin eşlik edeceği duyuruldu.

    Açıklamada , 7 bin 500 özel kuvvet askeri ve denizcinin eşlik  edeceği görevin "rutin bir intikal" olduğu bilgisi paylaşıldı.

    İntikal bölgesi açık olarak belirtilmeyen açıklamada , görev  grubunun "7 nci ve 5 inci filoların operasyon alanlarındaki deniz güvenliği  operasyonlarına" odaklanacağı aktarıldı.

    Açıklamada , 6 savaş uçağı filosunun yanı sıra bir lojistik destek uçak  filosu , üç saldırı helikopteri filosunun da  görev  grubuna eşlik edeceği bilgisine  yer verildi.

    - "İran ya da Kuzey Kore ye yönelik bir hamle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =