Taksiciler Uber e tepkili: Bu haksız bir kazanç!

İstanbul Taksi Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Can , "Bu sistem üzerinden yolcu yönlendiriyorlar. Bu da  haksız  bir kazanç. Biz bu plakalara 50 yıl gibi bir ömür veriyoruz." dedi.

milliyet
0

AA

İstanbul Taksi Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can , telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan  Uber  e ilişkin , "Bu sistem üzerinden yolcu yönlendiriyorlar. Bu da  haksız  bir kazanç. Biz bu plakalara 50 yıl gibi bir ömür veriyoruz. Çok yüksek paralara mal ediyoruz. Onlar 100 bin liralık bir araçla paralel bildiğin taksicilik yapıyor. O yüzden bunların iletişiminin ulaşımının kesilmesini istiyoruz." dedi.

Can , Yeşilköy WOW Hotel de düzenlenen ve birçok taksici derneğinin katıldığı toplantıda AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Uber in uzun süredir faaliyet gösterdiğini dile getiren Can , "Yaklaşık 7 yıldır var Uber. Ülkemizde , son 3 yıldır ülkemizde çok hızlı bir şekilde girdi piyasaya. Hemen hemen 5-6 bin olduğu söyleniyor sayılarının. Biz bunların bir an önce iletişiminin kesilmesini istiyoruz. Bunların bir taksi durakları falan yok. Bunların Bylock gibi ellerinde , FETÖ cülerin telefonuna benzer bir sistemleri var , biz onların sitemine çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =