Macron: Türkiye de bulunan sığınmacılar konusu son derece kritik

Fransa Cumhurbaşkanı  Macron  , "Suriye , Lübnan , Ürdün ve  Türkiye  de  bulunan   sığınmacılar   konusu   son derece  kritik" dedi.

milliyet
0

AA

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  , Suriye , Lübnan , Ürdün ve  Türkiye  de  bulunan   sığınmacılar  konusunun son derece  kritik  olduğunu söyledi.

Macron ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi , görüşmelerinin ardından Elysee Sarayı nda ortak basın açıklaması düzenledi.

Macron , Fransa nın özellikle Almanya ile birlikte sığınmacılarla ilgili yaptığı organizasyonuna BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin ortak olmasını ve görüşlerini paylaşmasını dilediğini belirtti.

Fransa nın sığınımacıları daha iyi bir şekilde ağırlamak ve iltica taleplerini daha kısa bir sürede değerlendirmeyi arzuladığını söyleyen  Macron  , özellikle Libya dakı  sığınmacılar  için Uluslararası Göç Örgütü ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğine yardımları 10 milyon avro değerinde artırmak istediğini dile getirdi.

Macron , Grandi ile yaptığı görüşmede Myanmar konusunun gündeme geldiğini , bu konuya ilgili ABD nin New York kentinde BM Genel Kurul unda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =