Tam 62 bin ton... Avrupa'da lideriz!

OMÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar , 'Yıllık 62 bin  ton   Kestane  üretimiyle Türkiye Avrupa'da liderdir' dedi.

haber7
0

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Derneği tarafından düzenlenen 6. Uluslararası  Kestane  Sempozyumu başladı. 

Uzaktan Eğitim Merkezi Konferans Salonu nda gerçekleştirilen  sempozyumda konuşan OMÜ Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Ümit Serdar , Türkiye nin  Kestane  üretimiyle  Avrupa  da lider olduğunu söyledi.

YILDA 62 BİN  ton  ÜRETİM

Sempozyumun Türkiye de düzenlemesine dikkati çeken Serdar , "Yıllık 62 bin  ton   Kestane  üretimiyle Türkiye  Avrupa  da liderdir.  Kestane  ülkemizin Marmara , Ege ve Karadeniz bölgelerinde doğal yetişen bir bitki türü olmasıyla bilinir.  Bursa ve Aydın illerimiz de  Kestane  üretiminde söz sahibidir." dedi.   Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir ise son iki ayda ikinci  kez uluslararası sempozyum yaptıklarını belirterek , "Düzenlediğimiz kongre ,  ülkemizin önceleri orman ürünü olarak anılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =