TBMM Başkanvekili Aydın ın kabulü

 TBMM   Başkanvekili  Ahmet  Aydın  , Andean (AND) Parlamentosu  Başkanı Fernando Meza Moncada ve beraberindeki heyet ile görüştü.

milliyet
0

AA

TBMM Başkanlık makamındaki görüşmede  Aydın  , Andean Parlamentosu 

Şili-Türkiye arasındaki mesafe uzak olsa da gönüllerin yakın olduğunu  çok iyi bildiklerini aktaran  Aydın  , "Sizleri demokrasimizin beşiği  parlamentomuzda ağırlamak memnuniyet verici." ifadesini kullandı.

Aydın , konuk heyeti  TBMM  Başkanı İsmail Kahraman ın karşılayacağını  ancak Kahraman ın bir taziye dolayısıyla İstanbul a gitmek zorunda kaldığına  işaret ederek , "Heyetinizi Meclis Başkanımız , değerli büyüğümüz İsmail Kahraman  karşılacaktı. Çok yakın arkadaşı , dostu , aynı zamanda bir milletvekilimizin de  babasının vefatı dolayısıyla İstanbul a gitti. Sizlere çok selamı var." diye  konuştu.

Andean Parlamentosu Başkanı Fernando Meza Moncada ise her zaman  kalplerinde farklı bir yeri olan Türkiye de bulunmanın sevincini yaşadıklarını  belirtti.

Moncada , "Birlikte kalbi olarak yakın ilişkilerimizin olduğunu ifade  etmek isterim. Türkiye nin her zaman bizim için farklı bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =