Sahte altın bozdurmak isterken suçüstü yakalandı

Antalya nın Alanya İlçesi nde  Sahte   altın  bozdurmaya çalışan bir kişi , kuyumcunun durumu fark ederek polise bildirmesi üzerine  suçüstü  yakalandı. Olay anı ise kuyumcunun güvenlik kamerasına yansıdı.

milliyet
0

DHA

Şekerhane Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki kuyumcuya saat 14.00 sıralarında gelen 21 yaşındaki Umahan T. , elindeki  altın  kolyeleri  bozdurmak  istediğini söyledi. Şüphelinin daha önce de başka kuyumcuda  Sahte   altın  bozdurduğunun tespit edilmesi ve kuyumcuların birbirine haber vermesi üzerine kadının eşkalinden şüphelenen kuyumcu E.T. , takıları kontrol etti. Gerçeğinin piyasadaki karşılığı yaklaşık 900 TL olan altınların  Sahte  olduğunu belirleyen E.T. , Umahan T. ye fark ettirmeden polise haber verdi.

İhbar üzerine kuyumcuya gelen Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri , şüpheliyi gözaltına aldı. Kadının olaydan yarım saat önce de farklı mahalledeki başka kuyumcuya  Sahte   altın  sattığı ortaya çıktı. Umahan T. , polis aracına bindirilirken ağlamaya başladı ve görüntüsünü çeken gazetecilere hakaret etti. Emniyetteki işlemleri süren şüphelinin kuyumcuya geliş ve polis tarafından yakalanma anı da güvenlik kamerasına saniye saniye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =