Katar ilk gıda ihracatını gerçekleştirdi

 Katar  Yatırım Ofisi'ne bağlı  gıda  Hassad Şirketi , bazı Arap ülkelerinin uyguladığı ambargoya rağmen ilk  gıda   ihracatını  gerçekleştirdiklerini duyurdu.

haber7
0

Gıda Hassad Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed bin Bedir es-Saade , düzenlediği basın toplantısında , "Şirketimiz  gıda  sektöründeki ilk ihracatını gerçekleştirdi." dedi.

Söz konusu ihracatın "Katar ekonomisinin gücü ve istikrarını" ortaya koyduğunu belirten Saade , yüksek kalitedeki hurmalardan oluşan bir sevkiyatın Hindistan a ulaştığını aktardı.

Katar içinde ve dışında  gıda  ile tarım alanlarında yatırımları bulunan  gıda  Hassad Şirketi nin Pakistan , Umman ve Avusturalya da da yatırımları olduğu biliniyor.

Suudi Arabistan , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) , Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin 5 Haziran da  Katar  ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmelerinin ardından Körfez de kriz patlak vermişti.  Katar  a ambargo uygulayan 4 ülke , ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik talep listesi sunmuş ,  Katar  ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =