PKK’lıları deniz yoluyla Suriye den Muğla’ya getiren 4 kişi yakalandı

Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde etkisiz hale getirilen PKK’lı teröristleri  Suriye  nin Lazkiye kentinden  deniz   yoluyla   Muğla  ya getirdikleri belirlenen  Suriye  uyruklu 3 gemi personeli ile bir örgüt üyesi yakalandı.

milliyet
0

DHA

PKK’lıları  deniz   yoluyla   Suriye  den Muğla’ya  getiren  4  kişi  yakalandı. Seydikemer ilçesinde , 4 Ekim günü güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirilmiş , soruşturmanın genişletilmesinin ardından 3  kişi  daha yardım ve yataklık ettikleri için gözaltına alınmıştı. Yakalanan teröristlerin itirafı üzerine Köyceğiz ilçesi Toparlarlar bölgesinde , 5 Ekim günü güvenlik güçleri ile 7 kişilik PKK’lı terörist grup arasında yaşanan çatışmada 5 terörist ölü olarak ele geçirilmiş , 1 güvenlik görevlisi ise yaralanmıştı. 

Teröristlerin Muğla’ya nasıl geldiklerinin belirlenmesi için çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri ,  PKK  lı teröristleri Lazkiye’den  deniz  yolu ile Muğla’ya getirdikleri tespit edilen  Suriye  uyruklu 3 gemi personeli ile örgüt üyesi bir kişinin Seydikemer ilçesinde olduklarını tespit etti. Operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli , sağlık kontrolünden geçirildikten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =