AB'den Tunus'a 200 milyon avro kredi

Avrupa Birliği (AB) ,  Tunus  ile yapılan makro-finansal destek programı kapsamında  200   milyon  avroluk  kredi  dilimini serbest bıraktı.

haber7
0

AB Komisyonu ,  Tunus  a sağlanacak toplam 500  milyon  avroluk makro-finansal destek programı çerçevesinde  200   milyon  avroluk  kredi  diliminin serbest bırakılmasına onay verildiğini açıkladı.

AB ,  Tunus  a söz konusu mali destek programı uygulanması kararını 2016 yılında almıştı.  kredi  ile  Tunus  un ekonomik istikrara kavuşması , ödemeler dengesini sürdürmesi ve ülkenin dış finansman açığının azaltılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

AB , yakın çevresindeki ülkelere ekonomik kriz dönemlerinde makro-finansal desteklemeler sağlayabiliyor. AB , bu kapsamda , sermaye piyasalarından uygun koşullar ile borçlanıyor. Söz konusu krediler ihtiyaç duyan ülkeye veriliyor. Alınan fonlar , söz konusu ülkenin normal şartlarda piyasalardan alabileceği kredilerden çok daha uygun ödeme koşulları içeriyor.

Söz konusu kredilerin AB tarafından serbest bırakılması için insan haklarına saygı ve demokratik kurumların işletilmesi gibi şartların yerine getirilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =