deniz  Bilimleri Uzmanı Dr. Özgür Emek İnanmaz konu ile ilgili açıklamasında "Çanakkale  Boğazı  nda bu türü ilk kez görüyoruz" dedi.

milliyet
0

ÇANAKKALE

Genellikle Akdeniz’de yaşayan canlı türlerinden biri olan Aplysia cinsi Opistobranchia türü  deniz  tavşanını Güzelyalı köyü sahilinde bulan üniversite öğrencisi Serkan Gürses ,  deniz  tavşanını bir suyla dolu kabın içine koydu. Ardından Serkan Gürses durumu  deniz  Bilimleri Uzmanı Dr. Özgür Emek İnanmaz’a bildirdi. Dr. İnanmaz ın teslim aldığı  deniz   tavşanı  , bir laboratuvarda gözetim altında tutulurken dün öldü. Yaklaşık 25 santimetre boyunda ve 700 gram ağırlığında olan  deniz   tavşanı  incelemeye alındı.

"İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN HERHANGİ BİR ZARARI YOK"

Deniz tavşanının iki gün önce Güzelyalı sahilinde bulunduğunu ifade eden  deniz  Bilimleri Uzmanı Dr. Özgür Emek İnanmaz , “Deniz tavşanını bulan arkadaşlar bize haber verdi. Karada bulunmuş. Kovada su içinde bir süre olarak canlı tutulabildi. Türünü ve cinsini tespit ettik. Karasularımızda çok sık rastlamadığımız bir tür. 40 santimetreye kadar boyları uzayabiliyor. Çok nadiren Ege , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =