CHP den vize krizi ile ilgili açıklama:  ABD nin bu tutumu kabul edilemez

 ABD  ile yaşanan  vize   krizi  ile  ilgili   açıklama  yapan  CHP  Grup Başkanvekili Engin Altay ,  ABD  nin Türkiye nin  vize  başvurularını durdurma kararı almasına ilişkin "Her ne sebeple olursa olsun  ABD  nin bu  tutumu   kabul  edilemez"dedi.

milliyet
0

AA

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay , TBMM de düzenlediği basın toplantısında  ABD  ile yaşanan  vize  krizini değerlendirdi.
Engin Altay , bu kararın insanların hayatını zora soktuğunu vurgulayarak şunları söyledi: "CHP olarak bu krizle  ilgili  önce büyük bir sağduyu çağrımız var.  ABD  ye bu kararı gözden geçirmesi çağrısında bulunmak istiyoruz. Türkiye ye Somali , Yemen , İran , Libya , Kamboçya gibi ülkelerle o ülkelere yapılan muamelenin -o ülkeleri de küçümsemiyorum- aynısının yapılması Türkiye için vahim bir durumdur. Ama milletimizin gururunu kıran , bir durumdur.  ABD nin bu  tutumu  şüphesiz  kabul  edilemez. Bu Türkiye-Amerikan ilişkilerinde tarihsel kırılmalıdır. Bu karar İstanbul Başkonsolosluğu ndaki bir yerel çalışanın tutuklanmasıyla mı ilgilidir yoksa Türkiye nin Ortadoğu politikalarında Irak ve Suriye başta olmak üzere Rusya ve İran ile denge politikaları gözetilmeden sürdürülen hamlelerin ve bundan duyulan rahatsızlığı sonucu mudur? Bu konuda hükümetin aziz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =