Kaya: FETÖ örgütünün mensupları, hak ettikleri cezayı almaya devam edecekler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan   Kaya  ,  FETÖ  mensuplarının , hukuk önünde hak ettikleri  cezayı  aldıklarını ve almaya   devam  edeceklerini belirterek , "Milletimiz müsterih olsun , en ağır şekilde  cezalandırılacaklar. Bi

milliyet
0

AA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan  Kaya  , sanıklarının ilk kez hakim karşısına çıktığı  FETÖ  nün darbe  girişiminde 34 kişinin şehit edilmesine ilişkin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü  Davası nı izlemek üzere geldiği Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi nde basın  mensuplarına açıklama yaptı.

"Bu dava , tüm milletimizin davası. Bu davayı takip etmek , sahip çıkmak  da bizim borcumuz. Adeta bir demokrasi nöbeti tutuluyor burada." diyen  Kaya  , Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak , 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün  başından itibaren her zaman şahit ailelerinin ve gazilerin yanında olduklarını  hatırlattı.

Kaya , dava süreçlerinde de 81 ilimizde Aile ve Sosyal Poliitikalar İl  Müdürlüklerinin davaları yakından takip ederek , şehit ailelerine ve gazilere  destek verdiğini söyledi.

Şehitler Köprüsü nde haince katledilen 34 şehit için burada  bulunduklarını dile getiren  Kaya  , sözlerine şöyle  devam  etti:

"Orada dava ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =