Altının gramı tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü! Çeyrek bugün...

 Altının  gram fiyatı , Türkiye ile ABD arasındaki diplomatik gelişmelerin ardından haftaya hızlı yükselişle başlayarak 155 ,7 lira ile tarihi zirvesine çıktı. Kapalıçarşı da çeyrek altın 250 , Cumhuriyet altını 1.020 liradan satılıyo

milliyet
0

AA

ABD nin , Türkiye deki  tüm  diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığını açıklamasının ardından Türkiye nin Washington Büyükelçiliği de ABD deki  tüm  misyonlardaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemlerinin askıya alındığını bildirdi.

İki tarafın açıklamaları sonrası dolar/TL , Asya piyasalarında 3 ,79  seviyesini  aşarken , buna bağlı olarak gram altın da 155 ,7 lira ile  tüm   zamanların  en  yüksek   seviyesini  gördü.  Altının   gramı  şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 2 ,60 artışla 152 ,2 liradan alıcı bulurken , Kapalıçarşı da çeyrek altın 250 lira , Cumhuriyet altını da 1.020 liradan satılıyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş , bölgesel riskler ve ABD ile Türkiye nin , vize başvurularını askıya almasının  Altının  gram fiyatının 155 ,7 lira seviyelerine kadar yükselmesine neden olduğunu söyledi.

Memiş , ABD ve Türkiye yetkililerinden gelecek açıklamaların takip edileceğini ifade ederek , teknik açıdan  Altının  gram ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =