Minibüsçülerin hat kavgasına TOMA'lı müdahale

Adana’da iki minibüs hattının güzergah kavgasında 3 kişi yaralandı. Kavga nedeniyle kent merkezinde trafik kilitlenme noktasına geldi.

haber7
0

İddiaya göre , Kiremithane  minibüs  hattı , kendi güzergahlarında olmamasına rağmen yeni açılan Şehir Hastanesi’ne sabah saatlerinde yolcu taşımaya başladı. Hastaneye güzergahı olan Yavuzlar hattı şoförleri ile Kiremithane hattının şoförleri hastane kavşağında karşılaşınca kavga çıktı. Bunun üzerine Kiremithane hattında çalışan dolmuş şoförleri de Girne Bulvarı ve Karataş Yolu’nun kesiştiği kavşakta Yavuzlar hattına ait geçişine izin vermedi. İki  minibüs  hattı çalışanları arasında çıkan arbedede yaralananlar olurken , bazı minibüslerin de camları kırıldı.

Olayların büyümesi üzerine çok sayıda polis sevk edildi. İki grubu ayırmakta zorlanan polis , biber gazı ve copla müdahale etti.  TOMA  ve uzun namlulu silahlarla bölgede güvenlik önlemi alınırken , yolun yaklaşık yarım kapalı kalması nedeniyle kent merkezinde trafik durma noktasına geldi.  minibüs  şoförleri , sorunun Büyükşehir Belediyesi’nin güzergah politikasından kaynaklandığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =