Trump göç konusunda harekete geçti

ABD Başkanı  Trump  , Kongre’den göçmenlikle ilgili talep ettiği reformları iletti. Sığınma hakkı başvuru standartlarında kısıtlamaya gidilmesi ve mülakat kabul şartlarının ağırlaştırılması da talepler arasında.

milliyet
0

AA

ABD Başkanı Donald  Trump  , ABD’nin güney sınırına  duvar inşa edilmesini , ülkede ebeveyni olmayan çocukların geldikleri ülkelere geri gönderilmesini öngören ve sığınma hakkı düzenlemelerine sınırlama getiren taleplerini Kongre’ye bildirdi. 

Trump , göçmenlik politika ve prensiplerini eklediği , Kongre’ye hitaben yazdığı mektupta , tüm ilgili bakanlık ve kurumlara ABD’nin ekonomi ve ulusal güvenliği için gerekli incelemeleri yaparak ihtiyaç duyulan yasal değişiklikleri tespit etmelerini istediğini belirtti.

Kurumların , ülkenin göçmenlik yasalarında birçok açık , gereksinimleri  karşılamayan ve kolayca suistimal edilebilecek yasalar tespit ettiğini ifade eden  Trump  , mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Bu bulgular Çocuk Girişleri için Ertelenmiş Eylem kapsamındaki  kişilerin durumuna ilişkin herhangi bir yasaya eklenecek olan reformların  çerçevesini teşkil etmektedir. Bu reformlar olmaksızın ABD çalışanlarına ve vergi  mükelleflerine ciddi ve adaletsiz ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =