AÖF kayıt yenileme işlemleri için son gün ne zaman?

 AÖF   kayıt   yenileme  tarihleri uzatıldı. 6 Ekim de sona ermesi beklenen Açıköğretim Fakültesi Güz dönemi  kayıt   yenileme   işlemleri  yapılan son duyuruyla 13 Ekim tarihine kadar uzatıldı. Peki  AÖF   kayıt   yenileme  nasıl yapılır?

milliyet
0

AÖF  kayıt   yenileme  süresi uzatıldı.  AÖF   kayıt   yenileme   işlemleri  Anadolu Üniversitesi tarafından 13 Ekim e kadar uzatıldı. 26 Eylül de başlayan  AÖF   kayıt   yenileme   işlemleri  nasıl yapılacak?

AÖF KAYIT YENİLEME SİSTEMİ DEĞİŞTİ

2017-2018 Öğretim Yılından itibaren , kaydını yenileten öğrenciler tüm ders seçimlerini artık kendileri yapacak ve 45 AKTS krediye kadar ders seçebilecek.

Dolayısıyla , kaydını yenileten öğrenciler ilk olarak derslerini seçecek. Daha sonra seçtiği derslere göre hesaplanan ücreti yatıracak ve kaydını tamamlamış olacak. Böylece , öğrencinin ayrıca bağlı bulunduğu Açıköğretim Bürosuna gitmesine gerek kalmayacak.

2017-2018 öğretim yılı itibariyle , Açıköğretim Sisteminde artık istediğiniz dönemden ders seçebileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; örneğin seçtiğiniz derslerden biri 3. yarıyıl dersi ise 5. yarıyıla kadar ders seçebilirsiniz.

AÖF DERS SEÇİM İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Ders seçim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =