Türkiye de ürettiği kalp , küp ve yıldız şeklindeki karpuz , kavun , elma , limon ve salatalığın ihracatını hedefleyen girişimci , talep aldığı Katar ve İtalya yla yurt dışı pazarına açılmayı planlıyor. Adet olarak pazarlanan ürünler

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

AA

Türkiye de üretilen kalp , küp ve yıldız şeklindeki karpuz , kavun , elma , limon ve salatalığın ihracatını hedefleyen girişimci , talep aldığı Katar ve İtalya yla yurt dışı pazarına açılmayı hedefliyor.

Japonya ve ABD nin üretim ve ihracatını yaptığı şekilli meyve pazarında yerini alan Türk şirketi , iç pazara sunduğu ürünleri , diğer ülkelere ihraç etmek için girişimlerini arttırdı.

İtalya ve Katar dan sipariş alan şirket , diğer Avrupa ve Körfez ülkelerine yönelik  ihracat  görüşmelerini de sürdürüyor.

Orman mühendisi iş adamı İsmail Yanarateş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , katma değeri düşük bir ürünü , katma değeri yüksek bir  ihracat  ürünü haline getirdiklerini ve yüzlerce kişiye istihdam sağladıklarını , bunun da kendileri için son derece değerli olduğunu belirtti.

2 milyon liralık Ar-Ge yatırımı ve 4 yıllık çalışma sonunda Türkiye de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =