ABD ve Türkiye nin kararı kimleri nasıl etkileyecek? İşte detaylar...

 ABD  ve  Türkiye  nin peş peşe aldığı vize başvurularının durdurulma  kararı  sonrası herkesin merak ettiği soru bundan sonra ne olacağı oldu. Başvuruların durması ne anlama geliyor? Bu karardan kimler etkilenecek?

milliyet
0

Washington ve Ankara nın karşılıklı aldığı Başvuruları askıya alma kararından , halihazırda , vizesi olanlar , ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar etkilenmeyecek.

Bunun dışında kalan ve seyahat etmek isteyen Türk ve  ABD  vatandaşları mağdur olacak.

Bugün ,  ABD  ye gitmek isteyen ve vizesi olmayan Türk vatandaşları ,  ABD  Büyükelçiliği ne ve Konsolosluğu na giderek başvuru yapamayacak.

NTV nin haberine göre; Karar diplomatik dahil bütün pasaportlar için geçerli olacak. Türk vatandaşları diplomatik , turistik , iş , öğrenci , işçi ve gazeteci dahil hiçbir vizeyi ikinci bir karar açıklanana kadar alamayacak.

ABD vatandaşları ise  Türkiye  ye gelmek istediklerinde ya internet üzerinden e-vize başvurusu yaparak , ya da uçağa bindikten sonra Türk gümrüklerinde yani kapıda vize alabiliyorlardı.

ABD vatandaşları da ikinci bir karara kadar , vize başvurusu yapamayacaklar. e-vize başvurusu için karar internet sitesinde uygulanmaya başlandı. Sistemden  ABD  uyruğu çıkarıldı.

Kapıda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =