Pence, protesto üzerine NFL maçını tek etti

Memleketi Indiana da Amerikan futbolu maçı izleyen ABD Başkan Yardımcısı , bazı oyuncuların milli marş çalınırken diz çökmesi  üzerine  stadyumdan ayrıldı.

milliyet
0

ABD Başkan Yardımcısı Mike  Pence  , bazı oyuncuların ABD ulusal marşı çalışırken ayağa kalkmayı reddetmesi  üzerine  , memleketi Indiana da oynanan Ulusal Amerikan Futbolu Ligi

Pence memleketi Indiana daki maçı terk ettikten sonra askerlerimize ve bayrağımıza saygısızlık yapılan bir organizasyonda olamayacağını söyledi.

Başkan Donald Trump da paylaştığı Twitter mesajında ,  Pence  den oyuncuların diz çökmesi halinde maçı terk etmesini istediğini ve kendisiyle gurur duyduğunu belirtti.

NFL maçlarında ulusal marş çalındığı sırada diç çökmek , ırklar arası adaletsizliği  protesto  biçimi haline dönüştü. Trump bu protestolar nedeniyle oyuncuları sert bir şekilde eleştirmış ve yasaklanması için  NFL  e baskı yapmıştı.

Pence de attığı Twitter mesajında "Bugünkü maçı terk ettim çünkü Başkan Trump ve ben askerlerimize , bayrağımıza ve ulusal marşımıza saygısızlık eden hiçbir organizasyona saygınlık kazandırmyacağız" dedi.

Pence , deplasman takımı San Francisco 49ers tan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =