KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı? (2017 KYK başvuruları)

 KYK   burs  ve  kredi   başvuruları  için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yurt yerleştirmelerinin ardından başlaması beklenen  KYK   burs   başvuruları  ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.  KYK   burs  ve  kredi   başvuruları  internet aracılığı

milliyet
0

KYK  burs  başvurularının ne zaman başlayacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. KYK yurt başvuru kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından  burs  ve  kredi  başvurularının da başlaması bekleniyor.

30 Haziran 2017 tarihinden sonra yatay/dikey geçiş yapan , ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile bir yükseköğrenim programına yerleşen öğrenciler , sağlık lisans tamamlama öğrencileri ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt  başvuruları  yine e-devlet üzerinden alınacak. Başvurular 8 Ekim saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

Ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrencilerin yurt  başvuruları  da yine aynı tarihler arasında http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden alınacak. 

Öğrenim bilgilerinin YÖK bilgi siteminden alınması sebebiyle öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Okul/bölüm bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler , üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =