Varlıkları hiç bilinmeyen FÖTE'cüler ortaya çıktı

İl emniyet müdürlükleri , şimdiye kadar  ByLock  kullanmayan ve  Varlıkları   hiç   bilinmeyen  yeni FETÖ mensuplarını  ortaya  çıkarıyor.

haber7
0

İki  ByLock  kullanıcısı arasındaki yazışmalarda geçen ancak  FETÖ  yle mücadelede  Varlıkları  hiç  bilinmeyen  bazı yeni mahrem imamları ve diğer  FETÖ  üyelerinin bu şekilde kimlikleri belirlenmeye başlandı.

FETÖ davalarında yargılanan şüpheliler için en önemli suç unsurlarından birisi ByLock. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Litvanya’daki bir servis sağlayıcı üzerinde yaptığı “dijital operasyon” sonrasında  ortaya  çıkarılan  ByLock  , pek çok FETÖ’cünün yakayı ele vermesinde etkili oldu.

Siber suçlarla mücadele eden uzmanların çalışmalarıyla ByLock’un sadece FETÖ’nün akıllı cep telefonlarında kullandığı iletişim sistemi olduğu anlaşıldı. FETÖ’nün organize ettiği başarısız darbe girişimiyle birlikte  ByLock  üzerindeki çalışmalar daha da yoğunlaştı. MİT ve emniyet ile savcılıkların çalışmalarıyla ,  ByLock  kullanan binlerce  FETÖ  mensubu hakkında yargılama süreci başladı.

ByLock’u akıllı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =