Bakanlıktan 'Siber Sefer Emri' açıklaması

 Ulaştırma  , Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından ,  Siber  güvenlik amacıyla  Siber   Sefer   Emri  çıkartılmasına yönelik çalışma yapılmadığı bildirildi.

haber7
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada , 08 Ekim 2017 de bir gazetedeki "Siber  Sefer  Emri" başlıklı haberde , Bakanlığın 13 bin  Siber  Güvenlik Uzmanı istihdam ettiği ve  Siber  güvenlik amacıyla  Siber   Sefer   Emri  çıkartılacağına ilişkin çalışma yapıldığı ifadelerinin yer aldığı belirtilerek , böyle bir çalışmanın olmadığı kaydedildi.

Açıklamada , yaşanabilecek  Siber  güvenlik olaylarına karşı kamu kurumlarının hangi seviyede olduğunun belirlenmesi ve bu konuda kurumların farkındalığının artırılarak gereken iyileştirmeleri yapmalarının teşvik edilmesi amacıyla 29 Kasım 2017 tarihinde Ulusal  Siber  Güvenlik Tatbikatı düzenleneceği ifade edildi.

Kamu kurumlarında gerekli  Siber  güvenlik kontrollerinin (İç ve dış ağ sızma testi , uygulama sızma testi , DdoS , sosyal mühendislik , kod analizi) yapılması amacıyla gerekli çalışmaların Bakanlık tarafından yürütüldüğü belirtilen açıklamada , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =