Windows'a sanal sosyal ağ geliyor

Artırılmış ve  sanal  gerçeklik akımlarıyla yakından ilgilinen  Microsoft  , batmış bir girişimi satın alarak bu alandaki ciddiyetini destekledi.

haber7
0

Microsoft , Silikon Vadisi’nden çıkan AltspaceVR isimli girişimi satın aldığını duyurdu. Aynı isimle geliştirdiği bir  sosyal  servise sahip olan girişim ,  sanal  gerçeklik teknolojisiyle insanları aynı  sanal  ortamda bir araya getiriyor.

2013 yılında kurulan AltspaceVR , GV (eski Google Ventures) ve Comcast Ventures’tan 15 milyon dolar yatırım almıştı. Girişimin geliştirdiği servis , insanların  sanal  ortamlarda bir araya gelmesini , oyunlar oynamasını ve videolar seyretmesini sağlıyor.

Reggie Watts ve Bill Nye gibi ünlü isimler , Oculus Rift , Samsung Gear VR ve HTC Vive başlıklarıyla kullanılabilen Altspace VR’da hayranlarıyla buluşmuştu.

Microsoft satın alması AltspaceVR için hayal edilemeyecek kadar cazip görünen tek seçenekti. 35.000 aktif kullanıcısı bulunan girişim son birkaç ayda bir hayli zor günler geçiriyordu. Bu yılın temmuz ayında suya düşen bir yatırım anlaşması sonrasında battığını duyuran AltspaceVR , ekibini işten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =