Ambulanstaki hasta korkunç şekilde can verdi

Burdur'da ,  Ambulanstaki  2 oksijen tüpünün patlaması sonucu çıkan yangında araçtaki  hasta  58 yaşındaki İsmail Sargın yanarak öldü.

haber7
0

Yeşilova İlçesi Horoz Köyü nde oturan İsmail Sargın rahatsızlanınca ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi ne götürüldü. Solunum yolu rahatsızlığı bulunan İsmail Sargın , buradaki müdahale ardından  Burdur  Devlet Hastanesi ne sevk edildi.  hasta  , Hamza Tokgöz ün kullandığı 15 DB 429 plakalı ambulansla yola çıkarıldı.

OKSİJEN TÜPÜ PATLADI Tefenni-Burdur karayolunda hareket halindeki  ambulans  , Göl Evleri Mevkii ne saat 04.30 sıralarında gelirken araçtaki oksijen tüpü bilinmeyen bir nedenle patladı.  Patlama  nedeniyle ambulansta  yangın  çıktı.  ambulans  şoförü Hamza Tokgöz aracı durdururken ile sağlık memuru Levent Yaman , anestezi teknikeri İbrahim Bölükbaşı ve İsmail Sargın ın eşi Teslime Sargın kendilerini dışarı attı. Bir anda yükselen alevler ve ikinci oksijen tüpünün patlaması nedeniyle  yangın  daha da büyüdü. 

KÜLE DÖNDÜ Alevler nedeniyle hastayı dışarı çıkaramayan sağlık görevlilerinin haber vermesiyle itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle  yangın  söndürülürken , küle dönene  Ambulanstaki  İsmail Sargın yanarak öldü.  Patlama  sırasında  anestezi teknikeri İbrahim Bölükbaşı nın hastanın yanında olduğu kaydedildi. 

İsmail Sargın ın cenazesi polis , sağlık ekipleri ve cumhuriyet ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =