Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu  hafta  3'ü yerli 7  film   vizyona  girecek.

haber7
0

"Babam"

Nihat Durak ın yazıp yönettiği; Çetin Tekindor , Melisa Şenolsun , Berker Güven , Erkan Kolçak Köstendil , Cezmi Baskın , Seray Gözler , Ali İhsan Varol ve Ebru Şahin in rol aldığı "Babam" izleyici ile buluşacak.

Bir babanın hikayesini konu alan dram türündeki filmin konusu özetle şöyle:

"Yusuf , karısının vefatıyla sarsılmış bir adamdır , geride kalan tek akrabası da zihinsel engelli oğlu Arif tir. Bir yandan sahibi olduğu sardalya konservesi fabrikasını ayakta tutmak , diğer yandan hiçbir zaman tam olarak kabullenemediği oğluyla ilgilenmek , Yusuf için oldukça zorlayıcı olur. Bu esnada öğretmen olarak atanamadığı için fabrikasında işe yeni başlayan Feride her şeyin değişmesini sağlar. Feride nin Arif le yakından ilgilenmesi genç adamı olumlu etkiledikçe , çaresiz babanın da çevresine ve kendisine bakışı değişir."

"Kervan 1915"

Yönetmenliğini İsmail Güneş in üstlendiği "Kervan 1915" filminin başrollerinde Murat Han , Ayşe Akın , İbrahim Kendirci , İpek Tuzcuoğlu , Fatih Ayhan , Ali Kemal Yılmaz ve Meriç Başaran yer alıyor.

Senaryosu da Güneş e ait olan filmde , 1. Dünya Savaşı nda Osmanlı topraklarına giren Ruslara destek verme ihtimali üzerine tehcir edilen Anadolu daki Ermenilerin yolda geçen hikayesini anlatıyor.

"Dört Köşe"

Şinasi Yurtsever , Murat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =