4. Şehir Tarihi Yazarları Kongresi 13 Ekim'de

4. Milletlerarası  Şehir   Tarihi   Yazarları   Kongresi  , 13-15  Ekim  2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.

haber7
0

Türkiye Yazarlar Birliği , Esenler Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğiyle düzenlenen 4. Milletlerarası  Şehir   Tarihi   Yazarları   Kongresi  , 13-15  Ekim  2017 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde gerçekleşecek.

Türkiye Yazarlar Birliği’nin ilkini Ankara’da , ikincisini Konya’da ve üçüncüsünü Şanlıurfa’da gerçekleştirdiği Milletlerarası  Şehir   Tarihi   Yazarları  Kongreleri , şehir-medeniyet , şehir-tarih ilişkisi , şehir ile insan , toplum , iktisat , edebiyat , sanat , coğrafya , din gibi kavramların etkileşimi ve ilişkilerini konu alan tebliğlerin sunumuna evsahipliği yaparken bu tebliğlerin metinlerini kitap olarak yayımlıyor.

4.  Şehir   Tarihi   Yazarları   Kongresi  , daha geniş kesimlere mal edilmesi hedeflendiğinden Türkiye Yazarlar Birliği , Esenler Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliği ile yapılacak. Kongreye yurtiçinden ve yurtdışından katılan ilim ve fikir insanları , şehir kavramını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =