dünya  Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu Başkanı Haddad "Türkiye ,  dünya   turizminde   vazgeçilmez  bir ülke.  Türkiye  nin bulunduğu bölge itibarıyla birtakım sıkıntıları olabilir. Lakin turizme sıkıntı yaşatacak konular dünyanı

milliyet
0

AA

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu

Haddad , AA muhabirine yaptığı açıklamada , turizmin  dünya  ekonomisinde çok önemli bir kaynak oluşturduğunu söyledi.

Türkiye nin turizm açısından dünyada ve özellikle Akdeniz de önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Haddad , bu açıdan birçok ülkeye göre daha şanslı bir konumda olduğunu belirtti.

Haddad ,  Türkiye  de yalnızca deniz ve güneş turizmi yapılmadığını ifade ederek , "Türkiye , deniz ve güneşin yanı sıra tarihi ve kültürel açıdan da çok zengin bir ülke. Ayrıca çok misafirperver bir halkı var.  Türkiye   dünya   turizminde   vazgeçilmez  bir ülke.  Türkiye  nin bulunduğu bölge itibarıyla birtakım sıkıntıları olabilir. Lakin turizme sıkıntı yaşatacak konular dünyanın başka memleketlerinde de olabilir. Bunu ekonomik bir olay olarak düşünüp , üstüne gitmek lazım." diye konuştu.

Özellikle Ortadoğu ve Akdeniz in güneyindeki ülkelerin turizm bakımından çok şanslı olduğunu aktaran Haddad , bu ülkelerin tarihsel ve kültürel olarak da turizm merkezi olduğunu anımsattı.

Haddad , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün sanki kötü bir durumdaymış gibi görünse de Avrupalılar  Türkiye  den ve Akdeniz in güneyindeki turistik ülkelerden vazgeçemezler. Çünkü kendi memleketlerinde yapabilecekleri tatil , onlar için çok ciddi maliyet demektir. Onun için gerek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =