Noel Baba keşfi
Etiketler:

Aziz Nikolas (Noel Baba) Kilisesi’nin zemininde hiç bozulmamış bir tapınak tespit edildi. Tapınağın içindeki özel bölümde  Noel  Baba’nın gerçek mezarının olabileceği tahmin ediliyor.

hurriyet
0

ANTALYA’nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolas (Noel Baba) Kilisesi’nin zemininde hiç bozulmamış bir tapınak tespit edildi. Bilimsel ve teknolojik çalışmalarda tapınağın içinde özel bir bölüme rastlandığını vurgulayan Antalya Rölöve ve Anıtlar İl Müdürü Cemil Karabayram , “Bu özel bölümde  Noel  Baba’nın hiç bozulmamış mezarına ulaşabiliriz” dedi.

‘GİRMEK ÇOK ZOR’
Kilisede yaklaşık 3 aydır yürütülen çalışmalar hakkında Hürriyet muhabirine bilgi veren Karabayram , “Kilisenin zemininde yapılan teknolojik çalışmalarda hiç bozulmamış bir tapınak bulundu. Bu tapınağın hiç zarar görmediğini tahmin ediyoruz. Ama içine girmek çok zor. Çünkü zeminde motifli taşlar var. Bu taşların tek tek ölçeklenip kalıp şeklinde alınması lazım” dedi.

‘BARİ’DEKİ KEMİKLER  Noel  BABA’NIN DEĞİL’
Noel Baba’nın mezarına ilişkin çok detaylı çalışmalar da yapıldığını kaydeden Karabayram , “1942-1966 yılına ait dosyaların tamamını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =