Adana daki o isyanın ardından flaş kararlar alındı!

 Adana  da üniversite öğrencilerinin geçmek zorunda oldukları 2.5 kilometrelik yolda meydana gelen sözlü taciz olaylarına yönelik olarak sosyal medya üzerinden isyan edince belediye harekete geçti.

milliyet
0

Rektörlüğe yaptıkları başvurulardan sonuç alamayan öğrencilerin dertlerini sosyal medyadan duyurması üzerine harekete geçen  Adana  Büyükşehir Belediyesi ile üniversite yönetimi arasında yapılan toplantıda  flaş   kararlar  alındı.

Adana da Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi binası kampüs dışında olduğu için öğrenciler , ders aralarında yemekhaneye gitmek ve diğer okul işlerini yürütebilmek için 2.5 kilometre uzaklıktaki kampüse tarla içinden veya patika yollardan yürümek zorunda kalıyor.

Sürekli aynı yolu yürümek zorunda kalan ve yolda sözlü tacize uğrayan öğrenciler , rektörlüğe yaptıkları başvurulardan sonuç alamayınca çareyi dertlerini sosyal medyadan duyurmakta buldu. Binlerce paylaşım üzerine  Adana  Büyükşehir Belediyesi ile üniversite yönetimi arasında yapılan toplantıda , ücretsiz ring hizmeti veren otobüs sayısının artırılması ile kampüs içindeki 2.5 kilometrelik yolun rehabilitasyonunun hızlandırılması kararlaştırdı.

Kaynak: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =