Cambaz’ın hayali gerçek oldu

15 Temmuz şehidi foto muhabiri arkadaşımız Mustafa Cambaz’ın çektiği fotoğraflar , sergi açmayı çok istediği Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

haber7
0

Yeni Şafak foto muhabiri şehit Mustafa Cambaz’ın Türkiye’nin her tarafını gezerek çektiği fotoğraflardan oluşan sergi ,  Dolmabahçe  Sanat Galerisi’nde açıldı. Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği (UKSD) tarafından düzenlenen “15 Temmuz Şehidi Mustafa  Cambaz  Fotoğraf Sergisi”ne Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile  TBMM  Milli Saraylar da destek verdi.

7 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek olan sergi , UKSD’nin katkılarıyla 13 Ekim’den itibaren şehit Cambaz’ın memleketi Gümülcine’de de sanatseverlerle buluşacak. Gazetemizin yazarlarından Mehmet Şeker , serginin açılışında yaptığı konuşmada ,  Cambaz  ile çok eski dostlukları bulunduğunu belirterek , yaşadıkları bir anıyı , şöyle anlattı:

YAŞARKEN NASİP OLMADI

“Mustafa ile beraber , burada bir sergi açılışına gelmiştik. O gün aramızda konuştuk ve ona , ‘İnşallah bir gün senin sergini burada açarız’ demiştim. Çok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =