Trabzon da asgari ücretin 20 katına tavuk ve horoz satıldı

 Trabzon  un Maçka ilçesinde düzenlenen müzayedede süs tavuğu ve  horoz   asgari   ücretin  20 katı fiyatına alıcı buldu.

milliyet
0

TRABZON

Türkiye Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiriciliği Federasyon Başkanı Ömer Kılıçoğlu , etkinliğin kentte ilk kez düzenlendiğine işaret ederek "Bu iş artık  tavuk  sevgisini aştı. Buraya gelen insanların hiçbiri artık ne  tavuk  almaya ne de satmaya geliyor. Burada sıcak dostluklar pekişiyor. Herkes bu organizasyonla bir araya geliyor. 205 yılında başladığımız bu macerayı bugün 2017 Avrupa Konfederasyonuna katılımla taçlandırıyoruz. İlk uluslararası fuarımızı da ocak ayında düzenleyeceğiz. Bu konuda seminerler düzenliyoruz. Dünyanın en iyi hocalarını ülkeye getirerek seminerler ve eğitimler veriyoruz. Her geçen gün camiamızdaki çıta bir üst seviyeye ulaşıyor. Bugün  Trabzon  bunu en güzel örneğiyle sergilemiş durumda" diye konuştu.

Trabzon Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Mehmet Er ise organizasyonu kentte ilk kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek , güzel bir ortam ve birliktelik yaşadıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =