Kilosu 65 TL'den kapış kapış satılıyor

Sivas'ta bir yaylada tamamen doğal olarak üretilen 3 ton saf çiçek balı satışa çıkarıldığı 1 ay içerisinde tükenme noktasına geldi.

haber7
0

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Arıcılık Birimi tarafından  Sivas  ta bir yaylada tamamen doğal olarak üretilen 3 ton saf çiçek balı satışa çıkarıldığı 1 ay içerisinde tükenme noktasına geldi. Balın üretildiği yaylada iyi tarım uygulaması yapıldığı ve kesinlikle zirai ilaç kullanılmadığı , bu açıdan da balın çok kaliteli olduğu belirtildi.

Samsun daki Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Merkezi Arıcılık Birimi tarafından yapıldığı Sivas´ın Kangal İlçesi nin 1900 rakımlı Mühür Kulak Köyü yaylasında 130 kovandan üretilen ballar yaklaşık 1 ay önce satışa çıkarıldı. Üretilen yaklaşık 3 ton saf çiçek balı kilosu 65 TL den satışa sunuldu. Büyük bir ilgi gösterilen  bal  , 1 ay sonunda tükenme noktasına geldi. Sadece 300 kilogram  bal  kaldığı belirtildi. OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Demir , Arıcılık Araştırma ve Uygulama Birimi nde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =