Gülmanların boşanmasına  zina  ve  onur  ayarı!

Yargıtay’ın bozduğu Kemal Gülman ile eski eşi Feryal Gülman arasındaki 200 milyonluk boşanma davası ,  zina  ve  onur  kırıcı talepli olarak yeniden ele alınacak.

milliyet
0

Sabah tan Ali Oktay ın haberine göre Feryal Gülman ile işadamı Kemal Gülman ın boşanma davası , yeniden görülmeye başlandı. Dava dosyası  zina  ve  onur  kırıcı talepli olarak yeniden ele alınacak. Feryal Gülman ile Kemal Gülman , Haziran 2015 te boşandı. Mahkeme , Feryal Gülman ın  zina  iddiasıyla Kemal Gülman a açtığı 200 milyonluk tazminat ile 225 bin liralık aylık nafaka davasını , Kemal Gülman ın da  onur  kırıcı davranış nedeniyle Feryal Gülman a açtığı 500 bin liralık tazminat davasını reddederek tarafların evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanmalarına karar verdi. Taraflar mahkemenin bu kararını temyiz etti.

EŞİT KUSURLU
Yargıtay , mahkemenin kararını bozdu. Yargıtay ın bozma ilamında , "Hem tarafların birbirini affettiği , aftan sonra da boşanmayı gerektirir bir olayın varlığı kanıtlanmadığı , hoş görülen ve affedilen olaylara dayanılarak boşanma kararı verilemeyeceği gerekçesiyle  onur  kırıcı davranış sebebine dayalı boşanma davalarının reddine karar verildiği belirtilmiştir. Hem de tarafların davranışlarında eşit kusurlu olduğu , iki taraf yönünden de evliliğin devamının beklenemeyeceği gerekçesiyle evlilik birliğinin sarsılması gerekçesiyle boşanmaya karar verildiği açıklanarak çelişki yaratılmıştır. Bu bakımdan mahkemenin kararı kendi içinde çelişkili olup bozma sebebidir" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =