Erişilebilir Turizm kapsamında Ordu pilot il seçildi

 Erişilebilir  Şehir ve  Turizm  Merkezi  kapsamında   pilot  il seçilen  Ordu  da ,  Erişilebilir  Şehir ve  Turizm  Merkezi  Ordu  Mutabakat Deklarasyonu imzalandı.

milliyet
0

DHA

Ordu Valiliği nde ,  Erişilebilir  Şehir ve  Turizm  Merkezi  kapsamında  mutabakat deklarasyonu törenle imzalandı. Valilik makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Vali Seddar Yavuz , Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh , Çaybaşı Belediye Başkanı İsmet Yanık ,  Ordu-Giresun Havalimanı Müdürü İsa Türkmen , Dünya Engelliler Vakfı Birliği Başkanı Metin Şentürk katıldı.

Vali Seddar Yavuz , kamu kurum ve kuruluşlarına erişilebilirliğin en üst seviyeye çıkarılması ve standartlarının engellilere göre düzenlenmesi noktasında yoğun gayret ve çalışmalar olduğunu belirterek , "Son 15 yıldır toplumun dezavantajlı grupları olarak kabul edilen engelliler , yaşlılar ve çocuklar gibi sosyal alanlarda önemli yasal düzenlemeler ve değişiklikler yapıldı. Engellilerin sosyal hayata , iş hayatına katılımları noktasında da birçok yasal mevzuatı devreye sokmuş bulunuyor. Erişilebilirlikte bunlardan en önemlisi. Gelecekte Karadenizin en önemli  Turizm  merkezi olacak şehrimizin , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =